přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

SCG 03/04

Akce s původním názvem "turnaj středních škol v počítačové hře" se uskutečnila 12. prosince 2003 a byla prvním ročníkem turnajů pořádaných budoucími členy občanského sdružení Student Cyber Games.

Celkově se zúčastnilo 90 hráčů z 23 brněnských středních škol. Místem konání bylo Gymnázium Matyáše Lercha, které soutěži poskytlo veškeré zázemí – tj. 40 počítačů, aula s diváckým hledištěm a projekčním plátnem. Za soutěžní hru byla vybrána strategická počítačová hra StarCraft: BroodWar. Z vítězství se radoval Jiří Lněnička z brněnského Gymnázia Tř. Kapitána Jaroše. Organizátory byly Josef Šamánek a Richard Malovič, kterým pomáhalo množství dalších studentů z pořádající školy.