přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

Staň se oblastním koordinátorem

{ 7. 9. 2014 v 14:40 }

Chceš poznat pIšQworky jinak než jako hráč? Tak hledáme právě tebe! I letos potřebujeme nadšence, kteří nám pomůžou s organizací turnaje a budou součástí jedné z největších soutěží pro středoškoláky (nejen) v ČR. Pokud stále váháš, zda se přidat k nám, přečti si následujících pět důvodů, které tě přesvědčí.

Objev svou lásku. pIšQworky se blíží

{ 4. 8. 2014 v 14:24 }

Sedmý ročník soutěže pIšQworky se nezdaržitelně blíží. I letos se do klání mezi křížky a kolečky mohou zapojit studenti ze všech koutů České republiky a také ze Slovenska. Letos poprvé se do soutěže budou moct zapojit také hráči z Polska.

Prezentiáda zná své vítěze

{ 27. 4. 2014 v 20:08 }

Letošní ročník Prezentiády překonal ty předchozí hned v několika ohledech - rekordní účast soutěžících z České republiky, rekordní počet účastníků ze Slovenska, dva soutěžní slovenské týmy na finále nebo dvoudenní finále, ze kterého si všichni odnesli soustu zážitků a zkušeností. 

Hledáme posily do týmu. Přidej se!

{ 10. 4. 2014 v 16:47 }

Jsi na střední a chceš získat zkušenosti? Baví tě potkávat nové lidi, přijímat nové výzvy a zkoušet, co všechno dokážeš? Potom jsi pravá osoba pro tým Student Cyber Games. Hledáme mezi sebe nové nadšence, kterí nám pomohou s organizací úspěšných soutěží. Stačí si jenom vybrat, co by tě bavilo.

Prezentiáda je opět tady, tak neváhej a vystup z řady

{ 4. 3. 2014 v 23:40 }

Dobrá zpráva pro všechny nedočkavce – letos již popáté startuje Prezentiáda, soutěž v prezentačních dovednostech pro středoškoláky a letos nově i pro žáky osmých a devátých tříd, a to jak v ČR, tak i na Slovensku. V soutěži se studenti zocelí v boji s trémou a získají praxi a sebejistotu potřebnou k vystupování na veřejnosti. Ti nejlepší mohou vyhrát tablet, mobilní telefon nebo adrenalinový zážitek v parku Yellow Point. Tak nad čím ještě váháš? Přihlas se do Prezentiády 2014, a ukaž všem, že na to máš.

Oranizační tým pIšQworek 2013 hledá do svých řad nové kolegy

{ 8. 8. 2013 v 12:28 }

Jsi středoškolák nebo vysokoškolák a chceš zkusit něco nového? Hledáme mezi sebe nové kolegy do týmu PR a marketingu pro soutěž pIšQworky 2013.

Prezentiáda 2013 zná své vítěze

{ 3. 5. 2013 v 23:45 }

Od března do dubna 2013 změřili své prezentační dovednosti studenti z celé České republiky již počtvrté v řadě. Letošní ročník přinesl novinky jako výběr ze dvou témat nebo historicky první turnaj v prezentačních dovednostech na Slovensku.

Přemož draka a vyhraj princeznu. Prezentiáda se počtvrté vrací!

{ 26. 2. 2013 v 08:00 }

Chceš poznat pIšQworky jinak než jako hráč? Tak hledáme právě tebe! I letos potřebujeme nadšence, kteří nám pomůžou s organizací turnaje a budou součástí jedné z největších soutěží pro středoškoláky (nejen) v ČR. Pokud stále váháš, zda se přidat k nám, přečti si následujících pět důvodů, které tě přesvědčí.

Jubilejní pIšQworky a nádherný rok Student Cyber Games

{ 15. 12. 2012 v 10:00 }

Ani by to leckdo neřekl, ale letos slavíme 5. ročník pIšQworek. Sám tomu nemůžu uvěřit, jak to všechno rychle uteklo. Tento rok jsme nazvali příznačně SCG 2012+. 

Jubilejní pátý ročník pIšQworek plný rekordů

{ 3. 12. 2012 v 20:00 }

 

Rok 2012 byl ve znamení jubilejního pátého ročníku soutěže pIšQworky, která se letos rozšířila i na základní školy a přinesla řadu rekordů a novinek. Zahrát si mohli osmáci a deváťáci. Tuto příležitost využilo v oblastních kolech 495 hráčů ze 49 základních škol. 

 

Jubileiní pátý ročník pIšQworek klepe na dveře

{ 17. 9. 2012 v 12:00 }

 

Je to tu zas! pIšQworky – hra, zábava, noví kámoši, možná také nové známosti a samozřejmě taky trocha namáhání mozku při piškvorkách. Vyměňte nudný den v lavici za super dopoledne s pIšQworkama, tak jak to udělalo 23 000 studenů minulý rok. Nemažte se s tím a přidejte se k nim.

 

Prezentiáda 2012: Kvalitní prezentace a profesionální řečníci

{ 30. 4. 2012 v 12:30 }

 

V březnu a dubnu roku 2012 se odehrál již třetí ročník soutěže, která podporuje rozvoj studentů středních škol a gymnázií na poli prezentace, strukturovaného přednesu, argumentace, práce s moderními softwarovými programy a týmové spolupráce. Po dvou měsících intenzivní práce si titul nejlepších prezentiádníků v republice odnesli Ondřej Korol, Lenka Vohradníková a Karolína Bulisová z týmu Ad Fontes reprezentující pardubické Gymnázium Dašická.

 

SCG rozšiřuje své vzdělávací poslání novým projektem SCG akademie

{ 18. 4. 2012 v 07:00 }

Učivo středních škol často nepokrývá ty skutečně důležité dovednosti. Proto jsme připravili letní vzdělávací pobyt pro středoškoláky, kde se naučí pořádnou porci občanských a profesních dovedností. SCG akademie zahájila registrace a vítá všechny aktivní a nadšené středoškoláky.

„Ukazuješ se rád/a? Prezentiáda!“ Třetí ročník soutěže se vrací

{ 27. 2. 2012 v 09:00 }

 

Mistrovství ČR středních škol v prezentačních dovednostech – Prezentiáda 2012 je třetím ročníkem soutěže, která se snaží hravou formou naučit středoškoláky prezentačním dovednostem a sebevědomému vystupování. Přihlas se do Prezentiády a ukaž ostatním, jak se má prezentovat!

 

SCG má za sebou nejúspěšnější rok v historii

{ 29. 12. 2011 v 16:10 }

Největší úšast na soutěžích v historii, profesní ocenění na České ceně za PR, partnerství se dvěma vysokými školami. Občanské sdružení má za sebou nejlepší rok ve své historii a chystá se na další, ve kterém své aktivity ještě rozšíří.

novější zprávy 1 2