přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

Prezentiáda 2013 zná své vítěze

Adéla Šrutová, 3. 5. 2013 v 23:45

Od března do dubna 2013 změřili své prezentační dovednosti studenti z celé České republiky již počtvrté v řadě. Letošní ročník přinesl novinky jako výběr ze dvou témat nebo historicky první turnaj v prezentačních dovednostech na Slovensku.

Do soutěže se přihlásilo 136 týmů z České republiky a 9 týmů ze Slovenska. Trojice soutěžících změřily své prezentační dovednosti nejprve v krajských kolech, kde si mohli vybrat ze dvou témat prezentací, a to „Dokonalý učitel“ nebo „Jak bych chtěl/a být ve škole hodnocen/a“. Čtrnáctka nejlepších týmů poté stanula před zraky poroty na celorepublikovém finále na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze, kde předvedli svou prezentaci na téma „Proč (ne)jít na vysokou“. Na finále zavítali i vítězové Slovenského kola soutěže, Ne-kok-tajci, a vystoupili i se svou prezentací, která však byla mimo soutěž.

„Když přijdete poprvé na pracovní pohovor a nemáte zkušenosti, jste nervózní a nevíte jak komunikovat. Prezentiáda je jedinečná v tom, že odbourává nervozitu, rozvíjí a zdokonaluje komunikační dovednosti studentů, které využijí v různých aspektech svého života. Dovolím si říct za všechny organizátory, že v Prezentiádě vidíme možnost rozvoje osobnosti směrem, na který není momentálně ve školním systému prostor.“

Petr Kopřiva, vedoucí soutěže

 

Absolutním vítězem se stal tým Zdravoťáci z VOŠ zdravotnické a Střední odborné školy zdravotnické. Odměnou za vynikající prezentaci na téma „Proč (ne)jít na vysokou školu“ je jim roční stipendium na Vysoké škole ekonomie a managementu, která je spolupořadatelem soutěže, tablety Prestigio a další věcné ceny. Na svou školu přivezou také nový interaktivní projektor BenQ.

 

www.prezentiada.cz