přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

Prezentiáda: nová soutěž, která se v mnohém podobá pIšQworkům

Pavel Šíma, 16. 3. 2010 v 09:00

Nekoktat, netrémovat a udělat prezentaci na úrovni - to by se měli naučit středoškoláci, kteří se přihlásí do Prezentiády, nové soutěže občanského sdružení Student Cyber Games, která doplňuje již zavedené pIšQworky.

„Schopnost prezentovat plody své práce nebo obecně interpretovat jakékoliv téma je v dnešní době nesmírně důležitá. Středoškoláci se o tom poprvé přesvědčí u maturitní zkoušky a jenom utvrdí při vysokoškolském studiu. Čím dřív se to naučí, tím větší budou mít náskok v dalším kariérním životě. A nejen tam. Zbaví se trémy a třeba jim pak díky tomu vyjde nějaké rande. Dobré vystupování se hodí zkrátka všude," uvedl hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.

Tříčlenné soutěžní týmy budou mít za úkol vytvořit PowerPointovou prezentaci na téma "Moje škola" a doprovodit ji osmi až desetiminutovým komentářem. Jejich výstup bude hodnotit odborná porota, ve které budou zasedat mimo jiné zástupci krajů a vysokoškolští učitelé. Finále soutěže se odehraje 7. května v sídle společnosti Microsoft v Praze.

Na soutěžící – jak už je u občanského sdružení SCG zvykem – čekají lákavé ceny, tentokrát v celkové hodnotě sto tisíc korun.

Hodnotné ceny ale nejsou to jediné, co spojuje Prezentiádu a jejího staršího bráchu pIšQworky. “Naše soutěže spojují prvky otevřenosti. Je to opět soutěž pro holky a kluky dohromady, bez rozdílu věku. Smíšená. Podobně jako u pIšQworek doufáme, že týmy budou tvořeny ze studentů rozdílého věku i pohlaví. Soutěž je celorepubliková a snaží se s účastníky naplno komunikovat prostřednictvím samostatného zajímavého webu soutěže a facebooku. V tom se naše projekty liší od klasických olympiád, které využívají především "věstníky" soutěží. Snažíme se, aby náš přístup byl moderní a přiváděl nové prvky do středoškolského soutěžení,” uvedl hlavní koordinátor Malovič.

Prezentiáda tak pokračuje v naplňování hesla SCG “hra školou” a přesvědčení, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.

Organizátory soutěže jsou většinou opět vysokoškolští a středoškolští studenti. Dvouleté zkušenosti s pořádáním masového mistrovství republiky v piškvorkách jsou ale zárukou kvalitní organizace na úrovni.

Díky tomu se středoškoláci opět budou moci zábavnou formou naučit novým užitečným dovednostem. Organizátoři budou například zveřejňovat odborné rady jak na prezentace na webu a facebookové stránce soutěže. "Tipy a triky budeme z velké části tvořit s odborníky z firem BenQ a Microsoft. Je náš cíl, aby to tvořili lidé, kteří tomu rozumí a mohou nějaké užitečné tipy předat dál na studenty," prozradil výkonný vedoucí Prezentiády Marek Palička.

Prezentiáda má však co nabídnout i samotným školám. Kromě možnosti vyhrát hodnotnou techniku se budou moci prostřednictvím svých studentů představit v tom nejlepším světle - médiím i zástupcům krajských úřadů. "Díky Prezentiádě navíc středním školám vzniknou prezentace na úrovni, kterou pak budou moci využít při své vlastní propagaci," upozornil Malovič.

 

Další informace o soutěži na www.2010.prezentiada.cz

Partnery soutěže Prezentiáda jsou BenQ, Microsoft, Boxed a Logitech.