přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

Vyndej si ho na lavici a pozvi spolužačku - pIšQworky jsou tu potřetí

Pavel Šíma, 29. 9. 2010 v 20:00

Máte odvahu vytasit ho na lavici a pozvat k tomu třeba i spolužačku z přední lavice? A nebojíte se zkřížit pera před paní učitelkou? Tak si ty čtverečkované papíry vyndejte! Třetí ročník mistrovství v piškvorkách je tady.

Letos to bude opravdu velkolepé. Piškvorky budou v televizi, v novinách i na ulicích. Soutěžící si z turnajů odnesou dárky a ceny v hodnotě téměř milion korun.

Loni na podzim si díky pIšQworkám na lavici bezstrestně vytáhlo čtverečkovaný papír sedmnáct tisíc středoškoláků, o piškvorkách se psalo v novinách a reportáž z finále byla i na televizi Nova. "Loňský ročník byl velice úspěšný, podařilo se nám z piškvorek udělat uznávanou hru, které se všichni rádi zúčastnili. Nicméně vždy je co vylepšovat. Letos chceme, aby se o piškvorkách ještě více vědělo, aby se jich zúčastnilo ještě více studentů a aby z turnajů odcházeli s dobrým pocitem," uvedl vedoucí projektu Roman Cholasta.

Bránu do piškvorkového světa si každý může otevřít snadno. Stačí dát dohromady pětičlenný tým, zajít za svým učitelem a vyplnit do26.října online přihlášku na www.pisqworky.cz

Dárky pro každého

Každý, kdo se soutěže zúčastní, se nejen ulije na den ze školy a potrénuje svou bystrost, ale zároveň dostane od pořadatelů dva pěkné dárky. Prvním z nich je slevový poukaz od partnera soutěže společnosti Albi na nákup dle vlastního výběru. V nabídce jsou stolní a deskové hry, sada na poker, karetní hra Bang, ale také přáníčka, propisky se jmény, plyšáci, voodoo panenky a mnohé další. Druhým dárkem je speciální liner s logem "pIšQworky"od společnosi Centropen. Kluci dostanou stejně jako loni modrý.Pro holky ale byla letos připravena speciální edice červených linerů. "Holek se tradičně účastní méně než kluků, chceme jim touto speciální edicí dát najevo, že si jich vážíme a že jich na turnajích rádi uvidíme co nejvíce," vysvětlil Cholasta.

 

Sto turnajů, ceny za milion

Turnajů bude letos sto. Týmy by to proto neměly mít daleko z žádného koutu republiky. Po překonání oblastních kol v listopadu, čekají na úspěšné piškvorkáře krajské turnaje a na ty nejlepší potom velké finále 10. prosince na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně. Cenou za první místo je adrenalinový den v zábavním parku Yellow Point v Krkonoších. "Vyhrát se toho dá ale mnohem víc. Hodnota cen a dárků pro letošní ročník je 950 000 korun. "Letos se podařilo zajistit opravdu hodně cen. Každý si určitě přijde na své," dodává nadšeně Cholasta.

 

Šanci na úspěch má každý. Na stránkách www.pisqworky.cz budou vycházet tipy a triky psané profesionálními hráči z České federace piškvorek a renju. Na herním serveru www.gamepark.cz budou zase pořádány speciální online turnaje o ceny, kde bude každý moct piškvorky pořádně natrénovat.

 

Piškvorky kam se podíváš

Piškvorky letos už nezůstanou uzavřeny ve školách a na turnajích. Bude o nich vědět celá republika. Oficiální spot k soutěži poběží v televizi. To ale nebude jediné video s křížky a kolečky. pIšQworky mají vlastní televizní kanál XO TV, který najdete nawww.stream.cz/pisqworky

 

Organizátoři mají přichystáno také jedno překvapení, které rozšíří piškvorky i na ulice a náměstí. "Je to zatím tajné, ale pokud se to povede, bude o piškvorkách vědět celá republika," příslíbil vedoucí soutěže Cholasta.

Soutěž, která se koná již třetím rokem, si také zaslouží svého maskota. I pIšQworky jej budou mít. Pišqworkáč Piškvorový má i svůj profil na facebooku a s každým se rád skamarádí.

 

Na facebooku by si žádný správný piškvorkář neměl nechat ujít ani stránku pIšQworek www.facebook.com/pisqworky. Kdo se stane jejím fanouškem, bude dostávat nepřetržité a čerstvé zprávy o soutěži. Minulý rok se stránka líbila dvanácti stům lidí. Několika klukům a holkám dokonce přinesla velké životní štěstí. Na facebooku se hned po turnaji můžou hráči otagovat a minulý rok si tak k sobě našlo cestu několik párů. Přes facebook je jednoduché oslovit holku nebo kluka, co se vám líbil na turnaji.


"Věříme, že letos se soutěže zúčastní minimálne dvacet tisíc studentů a už se moc těšíme, až se s nimi potkáme na turnajích," uzavřel Cholasta.

"pIšQworky 2010" pořádá občanské sdružení Student Cyber Games, které se skládá ze třiceti mladých lidí, převážně vysokoškolských studentů Masarykovy univerzity. Student Cyber Games stojí mimo jiné i za soutěží Prezentiáda

 

Vice informací o soutěži na www.pisqworky.cz a nawww.facebook.com/pisqworky.

XO TV sledujte na stream.cz/pisqworky

Trénujte online na www.gamepark.cz

Přidejte si maskota soutěže na www.facebook.com - do vyhledávacího políčka napište "Pišqworkáč"

www.2010.pisqworky.cz