přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

Prezentiáda 2012: Kvalitní prezentace a profesionální řečníci

Adéla Šrutová, 30. 4. 2012 v 12:30

 

V březnu a dubnu roku 2012 se odehrál již třetí ročník soutěže, která podporuje rozvoj studentů středních škol a gymnázií na poli prezentace, strukturovaného přednesu, argumentace, práce s moderními softwarovými programy a týmové spolupráce. Po dvou měsících intenzivní práce si titul nejlepších prezentiádníků v republice odnesli Ondřej Korol, Lenka Vohradníková a Karolína Bulisová z týmu Ad Fontes reprezentující pardubické Gymnázium Dašická.

 

 

Do soutěže se mohly přihlásit až tři týmy z každé školy. Každý tým si připravil PowerPointovou prezentaci na téma „Můj nový předmět“, kterou odeslal spolu s přihláškou do soutěže. V každém kraji mohlo postoupit maximálně dvanáct nejlepších prezentací do krajského kola, kde svou prezentaci museli obhájit před odbornou porotou. Z každého kraje postoupil právě jeden tým z prvního místa na celorepublikové finále. Novinkou oproti minulým ročníkům je tzv. Divoká karta VŠEM, kdy odborníci ze spolupořadatelské Vysoké škoyl ekonomie a managementu vybrali jednu z prezentací, které v krajském kole skončily na druhém místě a umožnili autorskému týmu postup na finále do Prahy 27. dubna. Týmem, který postoupil na Divokou kartu, se stal tým Ad fontes z pardubického Gymnázia Dašická.

Finále se odehrálo v prostorách Vysoké školy ekonomie a managementu v Praze 27. dubna. Další novinkou na finále kromě týmu postoupivšího na Divkou kartu byla i možnost vytvořit prezentaci pomocí programu Prezi. Reportáž z finále si můžete přečíst zde.

Soutěže se v tomto roce zúčastnilo 700 studentů z 94 středních škol a gymnázií. 153 týmů se zúčastnilo krajských kol a patnáct týmů přijelo do Prahy bojovat o titul nejlepších prezentiádníků v republice. Soutěžící si rozebrali dárky a ceny za čtvrt milionu a na turnaje je doprovodilo 70 pedagogů. Týmy na svých prezentacích pracovaly průměrně 15-20 hodin. 

www.prezentiada.cz