přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

Jubilejní pátý ročník pIšQworek plný rekordů

Adéla Šrutová, 3. 12. 2012 v 20:00

 

Rok 2012 byl ve znamení jubilejního pátého ročníku soutěže pIšQworky, která se letos rozšířila i na základní školy a přinesla řadu rekordů a novinek. Zahrát si mohli osmáci a deváťáci. Tuto příležitost využilo v oblastních kolech 495 hráčů ze 49 základních škol. 

 

 

Počet pIšQworkářů a škol, které reprezentují, každým rokem roste, a to i přes stále trvající trend poklesu počtu škol a studentů. V letošním roce se pIšQworek zúčastnilo sedmadvacet tisíc hráčů z 522 škol. Hráči i učitelé se na pIšQworky už pátým rokem rádi vracejí a mnoho z nich i velice úspěšně. Příkladem je v dějinách pIšQworek první obhájení finálového vítězství. Členové vítězného týmu Červený pokoj z roku 2011 letos ve stejném složení pod novým jménem Rudá hrozba opět získali pro Gymnázium Česká Třebová vítězný pohár.

Soutěž studenty baví a zároveň vzdělává, sbližuje a činí je hrdými na své výkony. Letos se poprvé do finálových bojů probojoval i jeden ryze dívčí tým!

Nejvíce škol, nejvíce hráčů, největší počet turnajů. pIšQworky opět pokořily všechny rekordy.

pIšQworky 2012 byly mistrovstvím škol v logické hře piškvorky pořádané občanským sdružením Student Cyber Games, spolupořádané Masarykovu univerzitou, školami a proškolenými studenty. Účastníci na podzim 2012 postupně procházeli čtyřmi úrovněmi soutěže školních a oblastních turnajů postupovaly pětičlenné školní týmy na krajskou úroveň. Z krajských kol vzešla pětadvacítka nejlepších týmů, které se utkaly na finále. To se konalo 30. listopadu 2012 v prostorách atria Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, spolupořadatele soutěže. Finále byl přítomen i prorektor Masarykovy univerzity doc. PhDr. Jiří Němec, Ph.D..

Letošní ročník byl skutečně rekordní, a to ve všech parametrech:

 

  • 27 000 hráčů ve školních kolech
  • 1016 týmů z 526 škol na oblastních kolech
  • celkem 99 turnajů
  • ceny a dárky za milion korun
  • záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a všech čtrnácti krajů České republiky
  • 70 nově proškolených mladých organizátorů
  • 61 zobrazení v médiích
  • samostatný turnaj jednotlivců pro všechny
  • pIšQworky poprvé na Slovensku a na základních školách
  • pIšQworky opět v dětských domovech 

www.pisqworky.cz