přejít na obsah stránky
Naše poslání

Někdo chtěl hrát a někdo tvořit, někdo organizoval a někdo se snažil vyniknout, ale všichni jsme měli čekat, až zazvoní.

Sešli jsme se, abychom pomohli přinést na střední školu trochu toho, co nám v ní občas chybělo. Dobré hry, soutěže dostupné všem, akce pro celou školu a prostor zkusit takové věci organizovat pro ostatní.

Věříme, že střední škola není žádná čekárna na ten zábavnější život po posledním zazvonění.


Prezentiáda získala 2. místo na České ceně za PR

Jubilejní pIšQworky a nádherný rok Student Cyber Games

Adéla Šrutová, 15. 12. 2012 v 10:00

Ani by to leckdo neřekl, ale letos slavíme 5. ročník pIšQworek. Sám tomu nemůžu uvěřit, jak to všechno rychle uteklo. Tento rok jsme nazvali příznačně SCG 2012+. 

Často si vzpomínám na naše začátky, jak to všechno bylo a nebylo, jak jsme snili a představovali si, co a jak jednou bude. Nechtěl bych říct, že se všechno naplnilo, ale leccos jsme zvládli.

Právě slavíme jubilejní rok pIšQworek (www.pisqworky.cz) ve kterém jsme poprvé pokořili magickou hranici 1000 týmů účastnících se soutěže, letos z více jak 500 škol. Spolu s předešlými ročníky a soutěží Prezentiáda tak v součtu znamenáme hodně, většina český středních škol se totiž účastní akcí Student Cyber Games.

Letos poprvé přesouváme místo pořádání finále pIšQworek, byly nám nabídnuty prostory atria Masarykovy univerzity – Fakulty sociálních studií. Poprvé tak budeme mít k dispozici opravdovou tribunu a vyzkoušíme jiné, moderní a mnohem rozsáhlejší prostory.

V posledních dvou letech jsme prohloubili spolupráci s Masarykovou univerzitou, což vyvrcholilo tím, že pIšQworky jsou jedním z komunikačních témat náborové kampaně MUNI a mají svůj vlastní MUNI videoklip – více na http://www.youtube.com/watch?v=7GUzeQwBngs. Na veletrhu Gaudeamus psala kompletní stafáž MU linery pIšQworek. Pro letošní rok je partnerem také společnost RSJ algorythmic trading pana Janečka pro kterou pořádáme dokonce vnitropodnikový turnaj v pIšQworkách.

Standardní součástí našeho programu je soutěž Prezentiáda (www.prezentiada.cz), jejíž hlavním partnerem je poslední dva roky VŠEM – Vysoká škola ekonomie a managementu a pyšníme se spoluprací s partnery jako Microsoft, BenQ, Lenovo, Intel a v posledním roce také známé SCIO. Vítězové Prezentiády měli tu čest vystoupit před zaplněnou ČEZ Arénou v Pardubicích.

Založili jsme SCG Akademii (akademie.scg.cz), zprvu jako veřejnou platformu pro něco jako letní tábor pro mladé středoškoláky, kde se můžou učit nejrůznějším dovednostem souvisejícím s pořádáním eventů – od focení přes tvorbu pravidel, projekt management až po tvorbu webových stránek. V podstatě nevědomky jsme rozjeli systém interní SCG Akademie, kdy cílenými a promyšlenými programy pořádáme interní workshopy, na které se snažíme zvát i externí školitele, tak, aby SCG bylo trvale udržitelné a systematicky uneslo generační obměny.

Kolem SCG se odjakživa tvoří živná půda pro nejrůznější nápady. Z iniciativy členů jsme tak začali pořádat turnaje či zábavná odpoledne pIšQworky v dětských domovech, letos před Vánoci jich bude již více jak deset.

Nápady přichází ale i s podnikatelským duchem lidí SCG. Vzniká tak samovolně něco jako SCG community, v rámci které se podporujeme v nových podnikatelských nápadech. To tvoří jakési pomyslné dospělé SCG, jež dalo vzniknout projektům Než zazvoní (www.nezzazvoni.cz) a Jetmeal (www.jetmeal.cz). A další už klepou na dveře.

 

V příštím roce očekávám znovu velký rok. Možná ten největší v dosavadní existenci.

Richard „RichieRich“ Malovič

Předseda Student Cyber Games